Ulus Elektronik Hakkında

Tarihçemiz


1983 Yılında EMSA trafo GRUNDIG için transformatör üreterek faaliyete başlayan şirketimiz 1999 yılında Seda Trafo olarak yeni bir ortaklık yapısı ile sermayesini ve üretim yeteneklerini arttırıp GRUNDIG dışındaki müşterilere de hizmet vermeye başlamış 2005 yılına kadar sargılı devre konusunda çalışmalarını sürdürüp özellikle ev elektroniği konusunda faaliyet gösteren firmaların transformatör ihtiyaçlarını karşılamıştır.

2005 yılında şirket ortakları kendi başlarına çalışma kararı alarak ayrılmış ve sayın Necmettin ÖZKURT 31.10.2005 tarihinde İstanbul –Kartal’da halen çalışmakta olduğu binada ULUS ELEKTRONİK firmasını kurmuştur. Firma 2010 yılından itibaren kendi bünyesinde ARGE departmanını da kurarak hem ürün çeşitliliğini hem de müşteri portföyünü her yıl arttırmıştır.

2017 yılının Mart ayından itibaren Kocaeli – Çayırova’da kendi mülkiyeti olan 4.500 m2 kapalı alanı olan yeni binasına taşınarak faaliyetlerine burada devam etmeyi , Elektronik sektöründe sargılı devre elemanları konusunda 30 yılı aşkın tecrübesini Baskılı Devre Kartları dizgi ve testleri ile Kablaj konusunda da birleştirerek müşterilerine anahtar teslimi çözümler üretmek için çalışmalarını sürdürmektedir.

Şirketimiz müşteri odaklı,çağdaş yönetim tekniklerini etkinlikle kullanan profesyonel bu yönetim ekibine ve dünya ölçeğinde mükemmeli hedefleyen operasyonel süreçlere sahiptir. Ürün yelpazemiz hergün müşteri istek ve ihtiyaçları doğrultusunda artmaktadır.

Firmamız (KYS) ISO 9001:2008 Kalite Yönetim Sistemi ve (ÇYS) ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi felsefesi ile mükemmelliğe yolculuk ilkesini benimseyerek günümüzün teknolojisi ile rekabet unsurları göz önüne alarak,müşteri isteklerine cevap vermek için kalifiye eleman,kaliteli malzeme,uygun makine ve tezgahlarla çalışmak zorunda olduğundan bu şartlara uygun eleman istihdam etmektedir.

Bu doğrultuda firmamız kendini devamlı yenilemektedir. Şuan firmamız müşterilerimizin her isteğine cevap verebilecek durumdadır.

Gümrük Birliği uygulamaları ve Avrupa Topluluğuna üyelik gibi kavramlar yoğun rekabet şartlarını beraberinde getirmiştir. Tüketici birliğinin ve buna bağlı olarak kaliteli ürün bilincinin artması, tüm işletmeleri kaliteli ve verimli bir çalışmaya zorunlu duruma getirmiştir. Bu gelişmelere paralel olarak firmamız, kalite anlayışını, üretimine ve müşterilerine en üst düzeyde yansıtmak amacı ile kalitesine etki eden tüm faaliyetlerini organize eden bir kalite yönetim sistemi ilkesini benimsemiş ve EN ISO 9001 : 2008 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001:2004 Çevre Yönetim Sistemi Standartları’nı kendine model olarak seçmiştir.

Bu sistemin seçilmesindeki amaç sürekli müşteri memnuniyeti bilinciyle Ulus Elektronik San.ve Tic.Ltd.Şti nin her zaman ve her koşulda kaliteli ürün ve hizmet üretimini sağlar.

Ürünlerimiz TSE,VDE,BSI,CSA,UL,TUV,GS,SEMKO,NEMKO gibi dünyanın belli başlı ülke standartlarını karşılayabilecek nitelikte üretilebilir.

 

Kalite
Standartlarımız


Ulus Elektronik kalitesi ile beklentilerinizi aşmayı hedefler

Detaylı Bilgi
ISO 9001
Kalite Yönetim Sistemi
ISO 14001
Çevre Yönetim Sistemi
TL 9000
Kalite Yönetim Sistemi
OHSAS 18001
İş Sağlığı ve Güvenliği

Projeleriniz için güvenilir bir iş ortağı arayışında mısınız?